ПрАТ “Горинь”

Код за ЄДРПОУ: 21339381
Телефон: 7-10-13
e-mail: goryn@meta.ua
Юридична адреса: 30000, м. Славута, Хмельницька обл., вул. Б.Хмельницького, 12
 
Дата розміщення: 03.04.2016

Річний звіт за 2016 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Підприємство має більш ніж 60-літню історію. Його корені сягають у 1947 рік. Зростання і зміцнення матеріально-технічної бази супроводжувалося розширенням асортименту виробництва та підвищенням якості продукції. До початку 80-х років XX ст. фабрика спеціалізувалась на пошитті спецодягу, найперше для Міністерства охорони здоров'я, постільної і натільної білизни. 1984 рік став для підприємства віховим - розпочалась плідна співпраця з Міністерством оборони СРСР, згодом незалежної України. Протягом двох десятиліть фабрика виконувала замовлення з пошиття літніх і зимових польових камуфляжних костюмів. За нових економічних умов підприємство орієнтується не лише на внутрішній ринок, а й активно освоює ринки Західної Європи: Німеччини, Італії, Франції, Бельгії, також США. Розширення географії партнерських стосунків обумовило зміну асортименту виробництва. Фабрика перейшла до пошиття курток, пальто, чоловічих брюк, жіночого і дитячого одягу із льону, робочого і корпоративного одягу. Сьогодні підприємство забезпечене сучасними засобами виробництва: обладнанням всесвітньо відомих фірм DURKOPP ADLER, PFAFF. Потужна матеріальна база, а також високий кадровий ресурс дають можливість підприємству, по-перше, гнучко орієнтуватися на потреби ринку, по-друге, гарантувати високі міжнародні стандарти якості. На прикінці 90-х років підприємство змінило форму власності: із колективної на закрите акціонерне товариство. Відповідно до вимог Закону України «Про акціонерні товариства» та рішення позачергових загальних зборів акціонерів від 24 січня 2012 року (протокол № 24/01-12) змінено найменування товариства з Закритого акціонерного товариства на Публічне акціонерне товариство «Горинь». 18.03.2017 року річні загальні збори акціонерів Публічного акціонерного товариства "ГОРИНЬ" прийняли рішення про зміну типу акціонерного товариства (протокол № 18.03-17 від 18.03.2017р.). Дата державної реєстрації відповідних змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: 23.03.2017 року. Повне найменування акціонерного товариства до зміни: ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ГОРИНЬ". Повне найменування акціонерного товариства після зміни: ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ГОРИНЬ".
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Дочірніх підприємств, філій та представництв, а також інших структурних підрозділів товариство у своєму складі не має.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу: 123 осіб. Середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом: 1 особа. Чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня): 8 осіб. Фонд оплати праці: 6106 тис.грн.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Товариство не належить до будь-яких об'єднань підприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Товариство не проводить спільну діяльність з іншими організаціями, підприємствами, установами.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицій щодо реорганізації з боку третіх осіб не надходило.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Фінансова звітність по Міжнародних стандартах фінансової звітності (МСФЗ) складається на підставі інформації про активи, зобов'язання, капіталі, господарських операціях і результатах діяльності Товариства за даними бухгалтерського обліку у відповідності до вимог МСФЗ. Основні засоби Товариства відображаються у фінансовій звітності відповідно до МСБО 16 «Основні засоби». Нарахування амортизації основних засобів та нематеріальних активів в бухгалтерському і податковому обліку проводиться прямолінійним методом. Відображення у фінансовій звітності запасів здійснюється у відповідності з МСБО 2. Для фінансової звітності дебіторська заборгованість класифікується як поточна і довгострокова. Облік і визнання зобов’язань і резервів в Товаристві здійснюється відповідно до МСБО 37 «Забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи». Зобов’язання Товариства класифікуються як довгострокові (строк погашення більше 12 місяців) і поточні (строк погашення до 12 місяців). Податковий облік на товаристві ведеться з урахуванням вимог Податкового кодексу України.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; ПАТ "Горинь" займається пошиттям швейних виробів (робочого одягу) на давальницькій сировині.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; За останні 5 років ПАТ "Горинь" придбало наступні основні засоби: У 2012 році: машини і обладнання - 5 тис.грн. У 2013 році: машини і обладнання - 20 тис.грн. У 2014 році: машини і обладнання - 306,0 тис.грн.; поліпшення розкрійного цеху - 83,0 тис.грн. У 2015 році: машини і обладнання - 808,3 тис.грн.; поліпшення розкрійного цеху - 99,0 тис.грн.; поліпшення адмінбудинку - 25,5 тис.грн.; поліпшення виробничого корпусу - 31,3 тис.грн.; будівництво навісу - 67,5 тис.грн.; поліпшення котельні - 7,7 тис.грн.; поліпшення гуртожитку - 6,8 тис.грн.; поліпшення прохідного пункту №2 - 14,7 тис.грн. У 2016 році: машини і обладнання - 960,1 тис.грн.; проведено поліпшення: виробничого корпусу - 287,9 тис.грн.; розкрійного цеху - 110,5 тис.грн.; адмінбудівлі - 122,0 тис.грн.; бойлерної - 6,6 тис.грн.; споруд - 72,6 тис.грн.; автомашин - 997,1 тис.грн.; земля - 9,5 тис.грн.; інші - 20,7 тис.грн. За останні 5 років ПАТ "Горинь" відчужило наступні основні засоби: У 2012 році відчуження основних засобів не було. У 2013 році:списано машин і обладнання на 35 тис.грн. У 2014 році: основні засоби не відчужувалися та не списувалися. У 2015 році: списано машин і обладнання на 49 тис.грн.; споруд на 4 тис.грн. У 2016 році: списано машин і обладнання на 53,8 тис.грн.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами товариство не вчиняло.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Первісна вартість основних засобів складає 6509 тис.грн. Всі основні засоби товариства є власними. Залишкова вартість основних засобів - 4275 тис.грн.; знос - 2234 тис.грн. Зношеність основних засобів - 65,7%. Товариство використовує основні засоби на повну потужність.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Відсутність необхідних сировини та матеріалів вітчизняного виробництва змушують товариство працювати на давальницькій сировині.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; У 2016 році Товариство штрафних санкцій не сплачувало.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Товариство фінансується за рахунок власних коштів, але при цьому залучає короткострокові кредити банку.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Укладених, але не виконаних договорів товариство не має.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Продовження виконання контрактів іноземних замовників на основі давальницької сировини.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Товариством не ведеться політика щодо досліджень та розробок.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Товариство не виступало стороною в судових справах.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. д/н